• Deň vody
          • Deň vody

• 22.3.2019 (piatok) sme si pripomenuli DEŇ VODY.  Modré oblečenie a pohár vody prezradil sympatizantov tohto dňa.

Prvýkrát bol Svetový deň vody vyhlásený Valným zhromaždením Organizácie Spojených národov v roku 1992 na konferencii OSN o životnom prostredí a rozvoji, ktorá sa konala v Rio de Janeiro v Brazílii a pripadol na 22. marec 1993. Aktuálnosť a význam Svetového dňa vody je daná aj skutočnosťou, že na svete viac ako dve miliardy ľudí trpí nedostatkom pitnej vody, nemá prístup k vode. Voda je základnou podmienkou všetkého života.

• Basketbal - DŠS KSK - Regionálne finále

• 21.3.2019

SŠŠ Tr.SNP 104 Košice  -  Gymnázium Alejová Košice  51 : 33

SŠŠ Tr. SNP 104 Košice  -  Gymnázium Poštová Košice  36 : 27

1. miesto - postup na Krajskú olympiádu.
        • MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA ZŠ V BEDMINTONE - TRENČÍN

• Naša škola na 1.a 3.mieste

Na Majstrovstvách Slovenska základných škôl v Trenčíne si naše družstvo dievčat v zložení Natália Tomčová a Michaela Telehaničová vybojovali bez straty jediného setu titul Majsteriek Slovenska ZŠ...

Družstvo chlapcov v zložení Patrik Polák a Matúš Poláček skončili na krásnom 3.mieste.

Gratulujeme

Trénerka

Mgr. Júlia Poláčková

• Európsky pohár - free style ski

• Dňa 16. a 17. marca sa konal Európsky pohár v Jasnej (FIS), kde sa Michael Oravec (žiak IV.OA)  umiestnil na 3. mieste medzi mužmi. V prílohe Vám posielam výsledkovú listinu a fotku.

Gratulujeme !!!

• Viktória Rusnáková prekonala starý rekord

• Dňa 17.3.2019 sa v Bratislave konali majstrovstvá Slovenska v atletickom 5-boji kde Viktória Rusnáková prekonala 12 rokov starý rekord starších žiačok výkonom 3368 bodov - 60m prekážky 8,93s, skok do výšky 161cm, guľa  9,89cm, skok do diaľky 539cm, 800m 2:45,98.

Srdečne gratulujeme

Mgr.Henrieta Rusnáková

• Kickbox - EP Belehrad -  zlatá Réka Harajdová  a strieborný Adrián Čulík
          • Kickbox - EP Belehrad - zlatá Réka Harajdová a strieborný Adrián Čulík

• V dňoch 15.-17. marca sa študenti Adrián Čulík a Réka Harajdová zučastnili európskeho pohára v srbskom Belehrade.

Adrián Čulík prehráva vo finále s veľmi dobrým bulharským reprezentantom Radevom. K striebornej medaile i výkonu na turnaji blahoželáme!

Réka Harajdová vyhrala svoj zápas v ringu RSC v treťom kole,

K zlatej i stiebornej  medaile blahoželáme!

• Krajské kolo v basketbale chlapcov SŠ - finálový turnaj - Michalovce

• Dňa 18.3.2019 sa naše školské basketbalové družstvo zúčastnilo finálového turnaja Krajského kola, za účasti 8 družstiev.

Zápas o 3. miesto:    SŠŠ Tr.SNP 104, KE - Gymn. Park mládeže, KE  50 : 53

Hráči: Monček, F.Tchúr, Pindroch a Petrík (basketbal), P.Tchúr (karate), Laciak a Piro (vodné pólo)

Tréner: Ing. Krajňák

• Hviezdoslavov Kubín 2019 – školské kolo

• Hviezdoslavov Kubín patrí medzi najstaršie a najprestížnejšie súťaže v oblasti umeleckého prednesu a divadiel na Slovensku. Tento rok sa uskutoční jeho už 65. ročník. Aj na našej škole si ctíme túto tradíciu a pozývame naše mladé talenty na školské kolá. To „naše“ sa uskutočnilo 14.03.2019 pod záštitou učiteliek SJL.

Táto súťaž nie je medzi súčasnou, modernou technológiou vychovávanou mládežou až tak obľúbenou, no stále sa nájdu takí, ktorí naberú odvahu a ukážu svoj umelecký talent a vzťah k literatúre. A tak sa v spomínaný deň zišlo 13 mladých ľudí, aby netradičným spôsobom ukázali svojho recitačného ducha. Súťažilo sa v 3 kategóriách, v ktorých zvíťazili títo žiaci/študenti a z 1. miesta nás budú ďalej reprezentovať na okresnom kole:

3. miesto: S. Hakulinová (I.A)

Víťazom blahoželáme a držíme palce na okresnom kole!

Mgr. Rapavá, PhDr. Krasnayová

• Roman Faith na zimných EYOF v Sarajeve

• Slovensko na hokejovom turnaji v rámci EYOF v Sarajeve skončilo na konečnom 5.mieste. Zverenci trénera Jána Lipianskeho po tesnej prehre s Fínskom (1:2) a víťazstve v predĺžení nad Bieloruskom (2:1 pp.) zdolali vo svojom poslednom - treťom vystúpení v Sarajeve hráčov Švajčiarska rozdielom troch gólov 4:1.

Súčasťou slovenského tímu bol aj náš žiak Roman Faith (VI.OA), ktorý sa presadil v zápase s Bielorusmi a otvoril skóre.

• ŠOK 2018
          • ŠOK 2018

• Športová osobnosť Košíc 2018

Gabriela Briškárová taekwondo

Romana Čisovská tenis

• Michal Oravec - absolútny víťaz

• 2. 3. 2019 sa konal posledný pretek Slovenského pohára vo freestyle lyžovaní na Zuberci (Zuberská foršňa). Micheal Oravec sa stal absolútnym víťazom Slovenského pohára medzi juniormi.

• Rastislav Jelínek z majstrovstiev Slovenska s tromi medailami

• Dňa 3.3.2019 sa konali v Bratislave majstrovstvá Slovenska juniorov.

2.miesto Rastislav Jelínek v skoku do diaľky a v štafete 4x200m. 3.miesto v osobnom rekorde na 60m.4.miesto v skoku do diaľky obsadila Viktória Rusnáková.

Mgr. Henrieta Rusnáková

• Viktória Rusnáková s titulom majsterky Slovenska aj medzi staršími žiačkami

• Dňa 2.3.2019 sa v Bratislave konali majstrovstvá Slovenska starších žiakov. Zbierku medaily akú priniesla Viktória Rusnáková z dorastu priniesla aj zo staršieho žiactva. 1.miesto 60m prekážok osem stotín za slovenskym rekordom. 2.miesto v skoku do diaľky a 2.miesto v štafete 4x200m.Členkou štafety bola aj Jaroslava Semanová, ktorá obsadila 5.miesto v skoku o žrdi. Juraj Hajak bol členom štafety 4x200m ktorá obsadila 3.miesto.